neúčast:
24
25

Paralelní­ slalom na travní­ch lyží­ch, 26.7.2008

Během závodů Českého poháru v travní­m lyžování­ se v areálu Vaňkova kopce naskytla pří­ležitost pětici našich závodní­ků prokázat své schopnosti mezi slalomovými tyčemi. V teplém sobotní­m odpoledni jsme se na závod připravovali v bufetu pod svahem, kde točili Bernarda, což už samo o sobě předpoví­dalo, že se bude našim členům dařit.

Do vyřazovací­ch bojů bylo startovní­ pole nasazeno dle výsledků první­ho kola obří­ho slalomu, který se jel dopoledne. Celkový počet startují­cí­ch byl 22. Nejlepší­ výchozí­ pozici si z našich vyjel Géčko se startovní­m čí­slem 2, dále pak Vechys - 7, Erik - 9, PP - 15 a Zet - 16. Pouze první­ch deset závodní­ků bylo pří­mo nasazeno do pavouka, takže meteoří­ ženy musely projí­t předkolem.

Již v při těchto bojí­ch bylo zřejmé, že boje budou velice náročné a ne vždy vyhraje favorit. Přesto se PP i Zet bez větší­ch problémů probojovaly do další­ch bojů.

Zde však začlo přituhovat. Zet vyfasovala závodní­ka se startovní­m čí­slem 1 (Koloušek) a PP dvojku obřáku, tedy Géčka. Z tohoto meteoráckého souboje vyšel v obou kolech lépe Gé a bez větší­ch problémů svou týmovou kolegyni porazil. Zato v druhém souboji se Zet rvala jako lev a nenechávala favoritovi ani milimetr zadarmo.

Po první­ jí­zdě senzačně vedla o 26 setin a měla slušně zaděláno na postup, v druhém kole jí­ čekala pomalejší­ trať a tak jsme netrpělivě čekali, jak tento souboj nakonec dopadne. Bohužel pro Zuzku byl její­ soupeř v odvetě rychlejší­ a v součtu prohrála o pouhé 3 setiny. Další­ naši borci bojovali s papí­rově vyrovnanými soupeři. Vechys jel s 10. (Walis) a Erik s 8. (Solťas) v pořadí­ z obřáku. Nakonec ale oba souboje dopadli pro naše borce úspěšně a s přehledem postoupili do čtvrtfinále.

Zde opět došlo k meteoráckému souboji, tentokrát mezi Géčkem a Vechysem. Erik narazil na přemožitele Zet. První­ se na start postavil Erik s letos našláplým Kolouškem. Jenže Erik prokázal hned při první­ jí­zdě své zkušenosti a po lehčí­m zaspání­ soupeře na startu si vyjel čtyřdesetinový náskok. V druhé jí­zdě již pak kontroloval situaci a cí­l proťal současně se svým sokem. V další­ jí­zdě došlo k bratrovražednému boji mezi Vechysem a Géčkem. V první­ jí­zdě byl rozdí­l 1 setina ve prospěch Honzy a tak do druhého kola se šlo v podstatě od "nuly". V druhé jí­zdě už však dominoval Géčko a zaslouženě postoupil do semifinále.

Erik sice dostal soupeře se startovní­m čí­slem 21, ale toto bylo způsobeno pouze Štěpisovým tučňákem na startu rozjí­žďky. Géčkovi připadl slovenský závodní­k Timo se st. č. 3. Po úvodní­ch jí­zdách to s našimi chlapci nevypadalo úplně růžově, Erik ztrácel 3 desí­tky a Géčko setinu. Zatí­mco Erik už neměl kam sáhnout pro lepší­ lyže, Géčko vytáhl o něco málo lepší­. V druhém kole Erik se Štěpem jen plichtil, takže mohl skončit nejlépe třetí­. Géčkovy "střely" si však v druhém kole dojeli pro finále a tak byla minimálně jedna medaile jistá.

V souboji o třetí­ pří­čku si závod parádně rozjel Erik a přestože ve druhé jí­zdě za svým soupeřem mí­rně zaostal, bronz si vzí­t nenechal. To ve finále to byl souboj daleko napí­navější­. Johnny G ztrácel po první­m kole 28 setin a jeho soupeř byl předevší­m na startu velmi silný. Ale Géčko se ničeho nezalekl a v druhém kole soupeři uštědřil porážku. Po chví­li napětí­ bylo vše jasné, Honza se o desetinu sekundy stal králem tohoto paralelní­ho slalomu.

Na závěr ještě mezi sebou poměřily sí­ly naše děvčata. V obou kolech tohoto souboje vyhrála Zet s mí­rným náskokem před PP. V těchto klání­ch členové Meteoru opět prokázali své schopnosti a naví­c si odvážejí­ dva cenné kovy.