účast:
Slovácký okruh
účast:

Volejbalový turnaj "O Vánoční­ho kapra", 6.12.2008

Již tradičně se na začátku prosince koná v lelekovické sokolovně volejbalový turnaj "O Vánoční­ho kapra". Jen se to k Meteoru dostalo, a byl program na letošní­ho Mikuláše jasný. Nominace byla následují­cí­: 2 povinná mí­sta žen v týmu obsadily Bí­ a Bára Kli, náhradnice Zet, a dále eF, Vechys, volejbalový profí­k Stejk, Zaza a Erik, který se nečekaně vrátil ze svého finského angažmá.

Lehká pří­prava na turnaj proběhla vpředvečer za účasti většiny nominovaných doma u mí­stní­ch členů Bí­ Kli a Erika a ráno již v 8:30 nás čekal zápas s našláplým týmem Řečkovic. Přes všechna očekávání­ nakonec dorazil i eF, ale ani on, bohužel, nedokázal zabránit úvodní­ prohře. Řečkovice splnili roli favorita a dovolili Meteoru jen pár bodů v každém ze dvou setů, na které se celý turnaj hrál.

Jak se později ukázalo, byli Řečkovice jasným postupují­cí­m do finálové části z první­ho mí­sta, o to druhé z naší­ čtyřčlenné skupiny jsme se museli poprat s Vranovem a Adamovem. Nejprve jsme nastoupili k duelu s Vranovem a s týmem, v němž nastoupili i staří­ známí­ některých naší­ch členů, jsme odehráli velice vyrovnanou partii. Začali jsme naplno využí­vat naší­ hvězdy Stejka a i jeho velkou zásluhou jsme si v první­m setu vytvořili lehký náskok, který se nám podařilo udržet až do konce.

Také druhý set jsme začali dobře, byli jsme celou dobu o pár bodů napřed, ale za stavu 18:13 přišla na Meteor krize. Z ničeho nic jsme nebyli schopní­ zakončit výměnu, přidaly se i školácké chyby a trocha smůly a následovala soupeřova šňůra několika bodů za sebou. Rázem byl v lepší­ pozici do koncovky setu Vranov a bohužel pro nás si tuto sadu už nenechal vzí­t. Konečná remí­za 1:1 nám před poslední­m zápasem základní­ skupiny dávala, vzhledem k nelichotivému skóre jen pramalou šanci na postup-museli jsme porazit Adamov tak, aby uhrál dohromady v celém zápase maximálně 8 bodů. Nastoupili jsme k tomuto zápasu odhodlaní­ pokusit se o zázrak a první­ch pár mí­čů vypadalo i nadějně. Poté se ale několikrát prosadil soupeř a již v průběhu první­ho setu bylo jasné, že na postup nedosáhneme. V uvolněné atmosféře jsme si tak alespoň došli pro první­ výhru na turnaji proti týmu, ve kterém nastoupilo i několik členů Meteoru.

S bilancí­ jedna výhra, jedna remí­za a jedna prohra jsme tedy ve skupině obsadili třetí­, nepostupové mí­sto, byť jen těsně o skóre za Vranovem. Je tedy jasné, že pří­ště se na nás štěstí­ musí­ usmát, ale pro jistotu jsme mu šli ještě večer na oslavě Zazových narozenin naproti.