účast: erik
neúčast:
24

MTBO 2017

Jedním z Meteorem neprozkoumaných sportů byl až do letošního roku Orientační závod horských kol. Jakmile to Yago s Erikem zjistili, tak to neváhali napravit a i tady ukázat své silné a slabé stránky. Mezi silné stránky nepopiratelně patří svalnatá těla vyrýsovaná v meteor dresu, slabin se v tomto sportu ukázalo více.

Brněnská série má 10 závodů, ale naši borci si počkali až na 7. závod v kukuřičném bludišti nedaleko brněnské ZOO. Ten den bylo ponuré počasí, ale déšť nepřicházel, takže závod mohl začít. Po příjezdu na start po Yagovi s Erikem pokukovali zkušení kolisti co se již vymotali z bludiště a přemýšleli, co že to je za profíky v dresech. Naštěstí měl Erik své staré, dnes již zmizelé kolo a ani jeden z našich neměl čip či mapník, takže všichni zůstali klidní. To byli i naši, než vjeli do bludště a za první zatáčkou byli ztraceni. Naštěstí začalo poprchávat, takže jejich tempo nemohlo být zběsilé s přibývajícím nánosem bláta na závodních pneumatikách. Yago se vymotal jako první a čekání na Erika mu nepřišlo moc dlouhé, ale časový rozdíl byly aspoň dva parníky. Yago obsadil 14. místo s časem 12:45min a Erikovi s 22. místem a časem 21:42min to vyšlo na zlato, bohužel od spodu. Bodování v tomto závodě je 40 bodů pro vítěze a pak po bodu dolů za další místa, takže Yago již měl solidní náskok.

Další závod se konal v Kohoutovicích a jim přilehlých lesích plných cest a cestiček. Tady se prokázala neznalost pravidel, kdy oba naši závodníci přejeli silnici kde nesměli, Yago dokonce 3x. Nicméně tyto závody se nesou v pohodové atmosféře (zvlášť když se Meteoráci neperou o přední příčky) a organizátor nad tímto prohřeškem mávl rukou, že do příště to již budeme aspoň vědět. K samotnému závodu se hodí říct, že přišli i fanoušci Vechys, Maka a Róza, kteří podpořili start a pak již fandit nechtěli a odjeli. Závod to byl proti kukuřičnému bludišti velmi náročný, stále nahoru a dolů několikrát dokola. Výsledky podobné jako minule, Yago 19. místo s časem 1:23hod, Erik 25. místo s časem 1:39hod a opět zlatá příčka.

Poslední závod se konal začátkem listopadu v Rozdrojovicích. Tento závod měl pro naše závodníky několik nových poznatků: první, že na začátku listopadu je již brzo tma. Další, že pokud nějaký chatař ukradne kleště na kontrolním stanovišti, nemá smysl je 15 minut hledat, ale pokračovat v závodu a poslední poznatek byl pro Yaga nevydávat se do lesa bez mobilu. Samotný závod se nesl krásnými kopci nad Príglem, kdy se mohla krásně projevit "úchylka" organizátorů střídání stanovišť na kopci a v údolí. Tentokrát vyrazil nejdříve Erik a Yago až po sehnání mapníku. V půlce závodu se začínalo stmívat, což by s čelovkou nebyl problém. Erik našel řešení v podobě světla na mobilu a Yago v nadávkách jakej je debil, že si mobil nevzal a v počínající panice, kdy jel lesem v naprosté tmě a letmou představou že napravo je přehrada. Naštěstí se ztratil jen jednou a po návratu cca 400m zpět objevil místo, na které sice neví kudy se dostal, ale již tam v průběhu závodu byl. Dojel k turistickému rozcestníku, na kterém ani z 1m vzdálenosti po tmě nic přečíst nešlo, tak to riskl po jedné ze zpevněných cest. Jakou měl radost, když zahlédl první osvětlenou chatu a pak svítící již nervožní organizátory s věčně klidným Erikem jak Yaga vyhlíží. Erik obsadil 16. místo s časem 1:58hod na již klasické zlaté pozici, Yago protože nenašel ve tmě všechny kontroly skončil bez umístění. Ale s pouze jednobodovou ztrátou na Erika, kdy ti co nedokončí mají o bod míň než poslední.

V celkových výsledcích se Erik místil na 41. a Yago 36. místě z celkových 70 závodníků. Pokud máte rádi kopce a bloudění, neváhete a přijďte v další sezóně Erika vystřídat na zlaté pozici.